חזרה לעמוד אמנים

עפרה יצחקי, פסנתר (ישראל)

ביוגרפיה

עפרה יצחקי היא בעלת תואר דוקטור לאמנות המוזיקה מבית הספר הגבוה לאמנויות ג'וליארד בניו יורק וזוכת תחרות המילניום לנגינת מוזיקה עכשווית לפסנתר מטעם קרנגי הול.

היא הופיעה כפסנתרנית עם רפרטואר המשתרע מהמוזיקה של באך ובני דורו ועד למלחינים בני זמננו באולמות כגון לינקולן סנטר בניו יורק, מרכז האמנויות של שיקאגו, האולם הקאמרי של הפילהרמוני בברלין, אולם הקונצרטים הלאומי של טאיוואן, מרכז האמנויות של סאול (קוריאה), מוזיאון תל אביב ותאטרון ירושלים. היא ניגנה כסולנית עם תזמורות כגון התזמורת הסימפונית האמריקאית, התזמורת הסימפונית של ברלין, תזמורת ירושלים רשות השידור, אנסמבל המאה העשרים ואחת ועוד.

העשייה המוזיקלית שלה בעונות האחרונות כוללת את נגינת הספר השני של הפסנתר המושווה מאת באך בשלמותו בקונצרטים, הקלטה לרדיו גרמניה, הקלטת תקליטור של מוזיקה לפסנתר מאת מלחינים ישראלים מתקופת ראשית המדינה, ורסיטלים מיצירות מוצרט, שומן וברהמס בלוויית שחקנים הקוראים ממכתביהם.

עפרה יצחקי היא מבצעת נלהבת של מוזיקה בת זמננו. היא ניגנה רסיטלים של מוזיקה מודרנית לפסנתר בבריאנט פארק, ניו יורק, בחסות 'מומא' (המוזיאון לאמנות מודרנית), שיתפה פעולה בנגינת מוזיקה קאמרית עם חברי 'אנסמבל אינטרקונטמפורן' מפאריס והופיעה בפסטיבלים למוזיקה חדשה, כגון 'קאטינג אדג' ו'פוקוס' בניו יורק ו'חג המוזיקה הישראלית' בתל אביב. את עבודת הדוקטורט שלה בביה"ס ג'וליארד כתבה בנושא מוזיקה ישראלית לפסנתר, ובהמשך לעבודה זו הגישה וניגנה סדרת רסיטלים מוסברים בנושא בישראל, בארה"ב ובגרמניה.

עפרה יצחקי החלה בלימודי הפסנתר אצל ד״ר נעה בלאס והמשיכה בהדרכתו של ד״ר זכריה פלווין עד לסיום לימודי התואר הראשון באקדמיה ע"ש רובין בירושלים. בהמשך זכתה במלגה ע"ש ולדימיר הורוביץ מטעם בית-הספר ג'וליארד בניו יורק, שם המשיכה ללימודי תואר שני ודוקטורט. לאחר סיום לימודיה השתלמה בווינה אצל הפסנתרן פאול באדורה-סקודה, תוך התמקדות במוזיקה של באך ובקלאסיקה הוינאית.

עפרה יצחקי מלמדת בביה"ס למוזיקה בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב. היא שימשה כשופטת בתחרויות כגון פרס ראש הממשלה לקומפוזיטורים, תחרות פאול בן-חיים לביצוע מוזיקה ישראלית ותחרויות האביב של קרן התרבות אמריקה-ישראל.

קונצרטים עם עפרה יצחקי, פסנתר (ישראל)

קונצרט מס' 10
9.2.2018 שעה 17:00
9.2.2018
שעה 17:00