חזרה לעמוד אמנים

מארק פדמור, טנור (אנגליה)

ביוגרפיה

מארק פדמור, טנור

מארק פדמור ביסס קריירה בינלאומית כזמר אופרה, קונצרטים ורסיטלים. הופעותיו בפסיונים של באך זכו לתשבחות מיוחדות ובעיקר הופעותיו כאוונגליסט עם התזמורת הפילהרמונית של ברלין בניצוחו של סר סיימון ראטל. בהפקות אופרה, עבד מארק עם הבמאים פיטר ברוק, קייטי מיטשל, מארק מוריס ודבורה וורנר. לאחרונה הופיע באופרות מאת הריסון בירתוויסל בפסטיבל אלדברג ובתאטרון לינברי שבקובנט גרדן; בתפקיד קפטן ורה באופרה "בילי באד" מאת בריטן; בתפקיד האוונגליסט בהפקה מבוימת של המתאוס פסיון בפסטיבל האופרה גלינברן ועוד. בעונה הקרובה יופיע ביצירות שנכתבו במיוחד עבורו על ידי טנסי דייויס ותומס לרצ'ר.

פדמור מרבה להופיע עם התזמורות המובילות בעולם ובעונה הקודמת היה אמן הבית של התזמורת הסימפונית של רדיו בווריה. בעונה הנוכחית הוא אמן הבית של התזמורת הפילהרמונית של ברלין. בשנים האחרונות הרבה להופיע גם עם תזמורת עידן ההארה ועם תזמורת "בריטן סינפוניה".

פדמור מופיע בקונצרטי לידר ברחבי העולם. לאחרונה ביצע את שלושת מחזורי הלידר של שוברט ברחבי אירופה, בטוקיו ובניו יורק. הוא מרבה לבצע לידר עם הפסנתרנים ג'ונתן ביס, אימוג'ן קופר, ג'וליוס דרייק ופול לואיס.

יצירות רבות נכתבו במיוחד עבורו על ידי מלחינים חשובים בהם הריסון בירתוויסל, סאלי בימיש, ג'ונתן דוב, תומס לרצ'ר, הנס זנדר ואחרים.

מארק פדמור מרבה להקליט בחברות ההקלטה הגדולות ולזכות בפרסים עבור הקלטותיו בהם פרס גרמופון עבור הקלטתו ל Winterreise מאת שוברט עם פול לואיס, ופרס אדיסון קלאסיק עבור הקלטתו ל"אהבת המשורר" מאת שומאן עם כריסטיאן בזוידנהאוט.

מארק פדמור נבחר לזמר השנה לשנת 2016 על ידי המגזין "מיוזיקל אמריקה" וקיבל דוקטורט של כבוד מאוניברסיטת קנט בשנת 2014. כיום הוא מנהל אמנותי של פסטיבל המוסיקה אנדליון בקורנוול.

 

 

 

 

קונצרטים עם מארק פדמור, טנור (אנגליה)

קונצרט מס' 5
8.2.2018 שעה 17:00
8.2.2018
שעה 17:00