חזרה לעמוד אמנים

גיא מינטוס, פסנתר

ביוגרפיה

גיא מינטוס, 25, פסנתרן ומלחין ישראלי החי כיום בניו יורק הוא ״מוסיקאי מבריק המשלב חזון רב-תרבותי עם התשוקה של אמני הג׳אז הגדולים״ (טום הנרי, טולדו בלייד). גיא המבוסס עמוק במסורות הג׳אז והמוסיקה הקלאסית הוא חוקר נלהב של תרבויות הים התיכון המטייל למדינות השונות לעיתים תכופות בכדי להופיע וללמוד עם מאסטרים של מוסיקה מסורתית. עם הידע המשולב הזה גיא יוצר כ״מדען משוגע״ (ארתורו אופריל, מלחין ופסנתרן זוכה גראמי) מיזוג אורגני ואמיתי בין התרבויות בהופעות שתוארו כ״עוצרות נשימה״ (בארקה פביאנובה, פולמון מגזין). לאחרונה זכה גיא בפרס השני ובפרס הקהל בתחרות הסולו פסנתר של ה- Montreux Jazz Festival, בביצוע יצירתו על ידי ה- American Composers Orchestra ואף ב״פרס מלחין הג׳אז הצעיר״ ע״ש הרב אלפרט מטעם ארגון ASCAP האמריקאי.

במהלך הקריירה שלו, גיא חלק את הבמה עם אמנים זוכי גראמי כגון הווארד לוי, ארותורו אופריל ותזמורת הג׳אז האפרו לטינית, ג׳ון הנדריקס ג׳ימי קוב ועוד. הופעתיו כוללות הופעות על בימות תיאטרון האפולו, לינקולן סנטר, מוזיאון המטרופוליטן לאומנות שבניו יורק כמו כן, הופעות בפסטיבל ישראל, פסטיבל ג׳אז בים האדום ופסטיבלים נוספים בקנדה, טורקיה, גרמניה, יוון, איטליה, צ׳כיה ודרום אפריקה.

מבין הקלטותיו אלבום סולו חי, ״הפסנתר הים תיכוני״, אלבום בכורה לפרוייקט Offlines, שהוקלט בטורקיה עם נגן הפרקשן והעוד ינון מועלם ואלבום שלישייה שהוקלט בניו יורק וייצא במהלך 2017.

קונצרטים עם גיא מינטוס, פסנתר

קונצרט מס' 15
3.2.2017 שעה 23:15
3.2.2017
שעה 23:15