חזרה לעמוד אמנים

האחים קלאז (גרמניה-קובה)

ביוגרפיה

האחים קלאז ונגני כלי ההקשה מקובה החדירו חיים חדשים לאולמות קונצרטים בכל רחבי העולם. החיבור הייחודי נוצר כאשר ההרכב הגרמני המצליח "האחים קלאז" יצאו לסיור הופעות עם התזמורת הפילהרמונית של דרזדן בקובה באביב 2000 ושם פגשו שני נגני כלי ההקשה של האנסמבל הידוע "האנה": אלקסיס הררה אסטבוס ואליו רודריגז לואיס. יחד הם מצאו שפה מוסיקלית משותפת והחלו במסע מוסיקלי מרתק בן 18 שנים.

מאז מופיע ההרכב המשותף בביצוע קלאסיקות מההיסטוריה המוסיקלית בעיבודים חדשים שמפתים את הקהל לתוך עולם של תשוקה ושמחה מדבקת של החיים הקובניים. עם הקול הייחודי שלהם, והשפה המוסיקלית הבלתי קונבנציונלית ההרכב חושף תובנות מרעננות על יצירותיהם של באך, מוצרט, פגניני או ברהמס; ובכך מאחד את המסורת המוסיקלית האירופית הקלאסית עם סווינג, מרנגה או ג'אז אפרו-קובני בדרך ייחודית באמת.

בקונצרטים ההרכב מציג את הנושאים הקלאסיים השונים על ידי סגנונות אותנטיים כמו הסלסה, בולרו או צ'ה צ'ה צ'ה.

האחים קלאז, הידועים גם כ"מובילי הקרוסאובר הקלאסי", מכרו יותר מ -500 אלף אלבומים ברחבי העולם וקיבלו את פרס אקו קלאסיק וג'אז פעמיים בשנים האחרונות. האחים קלאז היו גם מועמדים לגראמי עבור האלבום שלהם: "קלאסי פוגש קובה" והוציאו יותר מ 12 תקליטורים.

את המוסיקה שלהם אפשר לשמוע בשוברי קופות הוליוודיים כמו Collateral עם טום קרוז או Hitch עם וויל סמית. תכניות אחרות שלהם  כוללות את "סימפוניה סלסה" (עם תזמורת סימפונית גדולה), "משיח סופרסטאר" (עם מקהלה, להקה גדולה סולנים) וכמה תוכניות כמו טריו או חמישייה, יחד עם סולנים כמו מריה מרקסיני או ג'יימס מוריסון.

נגני ההרכב:

ברונר בוהמר קמצ'ו, פסנתר

קיליאן פורסטר, בס

טים האהן, תופים

אלכסיס הררה אסטבס, בונגוס, טימבלים

אליו רודריגז לואיס, קונגס

קונצרטים עם האחים קלאז (גרמניה-קובה)

קונצרט מס' 16
10.2.2018 שעה 20:45
10.2.2018
שעה 20:45